rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Tagi: bezkarność zdrady | inteligentni dranie | mądrość | najmajętniejsi | odróżnianie dobra od zła | paragraf na głupotę | szlachetni analfabeci

Najwięcej tragedii narodowych ,społecznych i rodzinnych wynika ze zdrady i z głupoty .Dlaczego zatem w historii i we współczesnym świecie zdrajcy należą do najlepiej zarabiających i najmajętniejszych doradców lub decydentów ?

Wielcy filozofowie zapisali wiele refleksji na temat zdrady . Historycy wykazują , że każda wojna zaczynała się od zdrady , a teolodzy wysyłają zdrajców do piekła .

Skoro zdrada jest tak obrzydliwym postępowaniem , to dlaczego dotychczas nie wyplewiono zdrady tak jak usuwa się chwasty , jak wyrzuca się fałszywie brzmiące instrumenty , jak niszczy się szkodliwe wirusy i bakterie ?

Dlaczego zdrajcom żyje się tak dobrze i niekiedy są doradcami czołowych mężów stanu , a często zdrajcy stają się decydentami ?

Otóż powody są trzy :

1. Zdrajcy należą do najlepiej opłacanych złoczyńców .

2. Rzadko kara się zdrajców , a jeśli się kara , to w sposób symboliczny i najczęściej kończy się tylko na potępieniu moralnym .

3. Zdrada jest często związana z głupotą , a niestety dotychczas żaden system prawny w świecie nie przewiduje karalności głupoty .

Aby nie było niedomówień podam co rozumiem pod pojęciem mądrości :

MĄDROŚĆ JEST TO UMIEJĘTNOŚĆ ODRÓŻNIANIA DOBRA OD ZŁA !!!

Zatem mądrość nie jest związana ani z wykształceniem ani z inteligencją !

Znam wielu inteligentnych szubrawców i jeszcze więcej szlachetnych prostych ludzi .

Mądrość nie ma wiele wspólnego z wykształceniem !

Bywają profesorowie wyższych uczelni o takim poziomie głupiej arogancji , że żaden analfabeta nie jest w stanie im dorównać .

Pracowałem w wielkiej ponadnarodowej firmie, działałem w NSZZ"Solidarność", otarłem się o politykę, będąc radnym Sejmiku Województwa Śląskiego i miałem szczęście poznać wielu wielu ludzi i widziałem niejedną zdradę , ale jeszcze więcej szlachetnych postaw .

Już w przedszkolu niektóre dzieci skarżyły do pani na koleżanki czy kolegów . Zastanawiałem się wtedy dlaczego właśnie ci, co skarżą dostają najlepsze zabawki i są chwaleni .

Potem w podstawówce to już jak ktoś poskarżył na koleżankę czy kolegę do dostawał w dziób i sprawy kończyły się różnie : albo uczeń przestał być kapusiem , albo doniósł kto mu wymierzył sprawiedliwość i wtedy on pozostał dalej kapusiem , a ja musiałem zmienić szkołę i otrzymałem reprymendę od rodziców .

W szkole średniej już kapusie nie skarżyli na lekcji , lecz chodzili do pokoju nauczycielskiego albo do gabinetu dyrektora . Gdy na lekcji historii w latach siedemdziesiątych nauczyciel opowiedział nam prawdę o Katyniu , to potem w czasie przerwy synalek jednego z sekretarzy PZPR poszedł do gabinetu dyrektora i ... od następnego półrocza zmieniono nam nauczyciela historii .

Na studiach , to już była wyższa szkoła jazdy i nikt nie chodził donosić do rektora, bo zdrajcy brali grube pieniądze za donoszenie do SB. Niestety niektorzy rektorzy też byli Tajnymi Współpracownikami.

Mój ojciec Tadeusz (odznaczony medalem za wojnę obronną w 1939 roku i krzyżem AK ) opowiadał mi o zdrajcach z V-tej kolumny , którzy strzelali we wrześniu 1939r w plecy polskich żołnierzy, a podczas wojny donosili na Gestapo i za to mieli profity materialne i jedli czekoladę w czasach , kiedy innym brakowało chleba . Po wojnie ci sami zdrajcy wstępowali do UB i dalej donosili na AK-owców a nawet ich mordowali i w czasach kiedy kraj leżał w gruzach, zdrajcy budowali sobie domki jednorodzinne .

Najbardziej wstrząsające zbrodnie dokonano na żołnierzach NSZ z Podbeskidzia . Słynny Bartek ( kapitan Henryk Flame) nie wiedział , że zdrajcy są na samej górze dowództwa Śląskiego Okręgu NSZ.

Gdy oddziały NSZ legendarnego Bartka walczyły ze sowieckimi agentami i z UB na Podbeskidziu, to jego dowódca w Katowicach zgodził się na zbrodnię ludobójstwa żołnierzy NSZ i wydał straszliwy rozkaz przemieszczenia ich na zachód , a w rzeczywistości oddania pod zbrodnicze łapy UB i NKWD .

Największe tragedie dzieją się wtedy gdy zdrajcy są na samej górze !!!

Tak było w Jałcie , gdzie prezydent USA i premier Wielkiej Brytanii zdradzili Polskę .

Tak było 13.grudnia 1981 roku gdy generał Jaruzelski ogłosił wojnę przeciwko własnemu narodowi .

Trochę inaczej ,bo łagodnie było przy okrągłym stole w 1989 roku , gdzie wszystkich prawdziwych Polaków wyrolowano z wielkim kunsztem na okrągło .

Tak jest teraz w Brukseli , gdzie Rzeczpospolitą traktuje się jako kraj taniej siły roboczej trzeciej kategorii , a do krajów najważniejszych dla strategii UE zalicza się Niemcy i Rosję .

Jak temu zaradzić ?

Po pierwsze karać zdrajców !

Po drugie nie wybierać zdrajców do żadnych władz ani państwowych ani związkowych !!

Po trzecie odwołać zdrajców z piastowanych obecnie funkcji lub stanowisk !!!

I wreszcie to , co najważniejsze : NIE WOLNO WSPÓŁPRACOWAĆ Z LUDŹMI KTÓRZY JUŻ CHOCIAŻBY RAZ KOGOŚ ZDRADZILI !!!

Rajmund Pollak

2009-10-22 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 516348
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Związki zdrady z głupotą i bezkarnością ., blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała